ВРАЋАЊЕ ЛЕГАЛНОСТИ У ПРОБЛЕМ САМОПРОГЛАШЕНОГ КОСОВА
Да бисмо уопште узели у обзир разматрање могућности да самопроглашено Косово признамо као независну државу та творевина мора са Србијом обавити разговоре о условима, које би требало да испуни пре него што од стране Србије буде проглашена као независна држава.
То би био повратак леаглности и Уставу Републике Србије, који би требало допунити амандманом да се било који део Србије може легално одвојити од ње кад се испуне законски услови а набитинији је пристанак Републике Србије на одвајање.
&
Без увођења легалности самопроглашено Косово ће остати у нелегалном статусу, а преговори са њим се могу водити само посредством државе која признаје Републику Србију и самопроглашено Косово као независну државу.
У том процесу ЕУ може учествовати као посматрач, саветодавац и место где би се одвијали преговори о самопроглашеном Косову између Србије и, на пример, САД.
&
Засад имам ситуацију двоструке нелегалности: нелегално саморпоглашено Косово и нелегални дијалог са тим непризнатим самопроглашеним Косовом.
Бар да укинемо, за почетак, ову другу нелегалност, а можда ћемо једанпут укинути и прву, било тако што ће се самопроглашено Косово вратити под кишобран Републике Србије, било тако што ће кроз преговоре са Србијом, уз посредство, на пример, САД, испунити све законске услове за легалан одлазак из Србије.
&
У процес преговора око самопроглашеног Косова се могу укључити и Европска унија и Руска федерација као посматрачи и саветници једне или и обе стране.
&
САМОПРОГЛАШЕНИ ДОНБАС И САМОПРОГЛАШЕНО КОСОВО
Логично је да Украјина преговара са Русијом о Донбасу, који Русија признаје, каО што је логично да Србија преговара о самопроглашеном Косову са САД, које признају самопроглашено Косово као независну државу, а нелогично је да Србија преговара о самопроглашеном Косову са самопроглашеим Косовом, које не признаје и које еуфемистички назива „Приштином“.
Између Србије и самопроглашеног Косова не може настати никакав валидан документ. Такав документ, документ о самопроглашеном Косову може настати између Србије и САД, као што може настати између Украјине и Русије документ о Донбасу.
А то да ли је Донбас Украјина, као што је Косово Србија – питање је за Украјинце, а не за нас, као што БЛИЦ покушава да нам наметне. Нити је Донбас наш, нити смо га ми прогласили независним.
Нас жуља наш проблем, а туђе посматрамо без суда, јер то је највише што једна мала земља, која није под кишобраном или стегом велике, може и сме да ради.
Прекорачење тог аксиома кошта и то не велике силе, него баш нас, који сасвим сигурно нисмо велика сила.
https://www.blic.rs/…/ako-je-kosovo-srbija-da…/8qs8xt5