Не пише нам се црно, већ је написано, шта сад да се ради?
Док је, са једне стране, актуелни премијер препун оптимизма и мало мало па најављује да нам се добро пише, а све то поткрепљује и изјавама да њега и његову политику подржавају западне силе, Немачка и САД, домаћа тзв. демократска и тзв. патриотска опозиција тврди да је ситуација лоша и све гора и понавља мантру да нам се црно пише.
Ми, који смо се определили за опцију демократске меритократије, политичког система у којем ће, уз сагласност већине, изражену на референдуму, део законодавне и сва извршна власт припадати поседницима знања и способности који постижу добре резултате, се, наравно не слажемо са ни на чему реалном заснованим оптимизмом актуелног премијера, а поводом мантре да нам се црно пише, имамо следећи став:
„Не пише нам се црно, већ је написано, право питање је: шта сад да се ради?“
А имамо и одговор.
Тај одговор, демократска меритократија, и није толико народни, у смислу да је проистекао из народа и његове воље, искуства и знања, колико је и за народ повољан.
Повољност за народ је та што ћемо , остварујући свој главни циљ: обнову и развој запуштене домаће привреде, отворити много нових послова, а самим тим и много радних места и омогућити солидне приходе за оне који ће бити упослени, било на јавним, било на приватним пословима.
Унутар обнове и развоја запуштене домаће привреде, стратешки или основни и потпуно остварљив циљ је претварање Србије у земљу органске хране, која се све више тражи у Европи и у свету, и земљу мултилатералног (сваковрсног) туризма, што ће нам доносити више него солидне приходе.
У овом тренутку од онога што ми нудимо и што, уз помоћ људи са стручним референцама, можемо и да остваримо нема ни реалније, ни боље, нити народу потребније понуде.
Услов за реализацију те понуде је масовна сагласност, односно пристанак већине народа да се изврши неопходна корекција политичког система, како би се онемогућило да икад више на власт долазе они који немају одговарајуће знање и способност.
Та сагласност већине ће бити озваничена референдумом.
Референдум може бити расписан или тако што ће се извршити притисак на актуелну власт да га распише, што и није претерано реалан сценарио, јер се тој власти то неће, или свргавањем те власти, наравно уз сагласност већине, и формирањем привремене владе која ће расписати референдум и читаву ствар озваничити, а онда за извесно време, најдаље за две године, расписати изборе по правилима новог система.
Овај сценарио делује као теже остварљив, али гарантује да ће до неопходне промене доћи сигурно и релативно брзо.
Ми не заговарамо никакву, а поготово оружану и сличну револуцију, али подржавамо грађанску непослушност, а поготово у изузетно тешким условима и приликама у каквима се налази данашња Србија, односно њени држављани.
Суштина те грађанске непослушности, као демократског начина деловања, јесте логично право, а поготово већине да манифестује своју вољу и своју потребу за сигурним опстанком и пристојним животом и да тражи неопходну промену која ће то донети.