Власт над сиротињом или власт која изводи из сиромаштва
Предстојећи избори , још једни за годину дана, ће дати одговор на питање ко ће имати власт над сиротињом, што је и досад био случај.
Ма шта обећавали учесници на тим изборима, реално неће моћи да ураде ишта што би представљало промену на боље.
Ако победе напредњаци следује даље „спровођење реформи“ по диктату ММФ.
Такође следују нова задуживања, како би се смањио буџетски дефицит и избегао банкрот.
Исто ће бити, ако неким случајем, победе проевропске „демократске“ снаге.
Ако, неким случајем, победе проруске снаге, одбациће започете реформе и земљу ће ставити у зависност од врло дискутабилне „руске помоћи“, дискутабилне јер Русија има много пречих земаља којима већ пружа помоћ.
Зато је најреалније да победа припадне онима који су већ победили на минулим изборима, и уходали власт над сиротињом.
С тим, што би сада у парламенту поред напредњака и „демократа“ било и нешто проруских снага.
Власт која изводи из сиромаштва може настати само у случају друштвеног консензусa око промене досадашњих циљева, да примарни циљ државе постане обнова и развој домаће привреде, коју занемарују и досадашњи победници и проевропске „демократе“, па и проруске снаге.
Сви се они ослањају на страну помоћ и улагања, нико и не помишља да ствара економију ослоњену на сопствене снаге.
Власт која изводи из сиромаштва, састављена од врхунских стручњака из разних друштвено корисних области, нема своје представнике на предстојећим изборима, на којима ће се такмичити они који ће владати над сиротињом и у условима сиромаштва.
Та власт, која изводи из сиромаштва, може настати само мимо избора, неком врстом мирне, али дубоке револуције, односно референдумом.
Зато је потребна не алтернатива на изборима, него алтернатива изборима, која ће се обратити апстинентима и онима који су се разочарали у све досадашње власти, односно партије.
А таквих је пар милиона.
И не заборавите: легитимитет је мимо избора.
Избори су легални, али не и легитимни, а власт која је нелегитимна није демократска, и , што је и важније, није одржива. Ако не може да се уклони легално, може легитимно, уз сагласност већине.