Шта ми хоћемо и можемо?
Ко смо ми?
Група људи, различитих профила и образовања, којој је дефинитивно јасно да је партијско-парламентарни систем у Србији стигао до нивоа партократије и ту се зауставио, немоћан да уради ишта што би нас, и политички и, нарочито, економски, померило у правцу настанка нормалне државе у којој се пристојно живи.
Због тога смо се определили да извршимо корекцију политичког система, како бисмо извршили неопходан и политички и економски продор и подизање са дна.
Суштина те корекције је да се, уз сагласност већине, која би могла да се добије на једноставном и не много скупом референдуму, укине оно што је у полуписменој Србији довело до успона на власт демагога свих врста, а самим тим онемогућило да настане озбиљна власт која би се реално постарала како за адекватну политику, тако и за адекватну економију.
Укратко: ваља укинути могућност да „свако може да буде изабран у органе власти“, јер то је припомогло настанку партократских и демагошких режима, да се задржи право сваког да бира, али искључиво од оних који имају сертификат да поседују одговарајуће знање и способност.
Контролу поседовања сертификата, стечених на државном универзитету, као и на високим и вишим школама чија се ваљаност признаје и ван Србије, вршио би Државни савет, тело састављено од људи са провереним стручним интегритетом.
Ово би знатно убрзало стицање образовања, кад постане јасно да се без њега не може рачунати на озбиљну каријеру.
Уосталом, у озбиљним страним и домаћим приватним фирмама се тако врши позитивна селекција кадрова, а држава сигурно није нека неозбиљна појава на чијем челу и челним функцијама може да буде свако, само ако је пунолетан и ако припада владајућој партији. Ово последње је негативна селекција кадрова, која се као појава вуче још из доба комунизма.
Што се економије тиче, наш предлог и план је да од Србије, јер има за то предуслове, направимо „земљу органске хране“ и мултилатералног или тоталног туризма.
На тај начин бисмо упослили милионе људи.
Поред тих глобалних послова, бавили бисмо се и низом других, на први поглед ситних, али лукративних послова, односно послова који ће становништву донети пристојан живот.
Иако немамо ништа против страног улагања, ако је, наравно, корисно и за нас, не пада нам на памет да се ослањамо на тај, као што се показало, врло непоуздан фактор.
Улазак у ЕУ нећемо априори одбијати, он ће ићи својим током, а завршити се кад се и ако се заврши, али ћемо тај циљ померити са примарног на неко друго место.
Примарни циљ нам је постављање функционалног система и обнова и развој домаће економије.
Следећи циљ нам је „политичка санација“ проблема насталих око Косова и Метохије, на којем је, због грешака домаћих политичара, интереса Запада и нереаговања Русије, настао политички ентитет Република Косово, који није наш иако је настао на нашој територији и који нећемо признавати у ОУН још дуго времена, а , највероватније и никад, пре свега због начина како је настао.
То нас неће спречавати да уз посредовање међународне заједнице са тим ентитетом, у мери и обиму који буду могући, градимо коректно-суседске односе.
Не сматрамо да су описане промене, корекција политичког система и обнова и развој домаће економије, циљ само наше организације, Асоцијације „Реструктура“, нити бисмо да имамо „монопол“ на тај циљ.
Реч је о системским променама на чијем настанку је потребан ангажман свих добромислећих људи и организација.
Када сви скупа извршимо те системске промене, онда се можемо такмичити , било као организације, било као појединци за извршну власт у оквиру на основу референдума насталог система демократске меритократије.
Podržavam od srca. Ali kada mislite da se krene?
Ако Бог да, од јесени.