ОТВАРАЊЕ KАРАТА
По Уставу Србије није могуће признати Косово као независну државу ван граница Србије, али Вучић, добитник Светосавског ордена и председник са значајном подршком народа, годинама учествује у преговорима са Kосовом, које на речима не признаје и назива „лажном, непостојећом државом“, али само учешће у преговорима говори да признаје да држава Косово постоји, ма шта за српску јавност причао, (то признање, за које није потребно ни изјашњење ни потпис, у праву се зове конклудентна радња, што он, као правник, сигурно зна).
Такав његов и свих претходних (Тадића, Дачића) поступак је, иначе, супротан и Резолуцији 1244.
Народ иако зна да Вучић учествује у тим преговорима (не зна само које су последице тог учествовања!) упорно гласа за њега, из чега се да закључити да се и народ прећутно слаже са његовим конклудентним признањем Kосова, Скупштина која се већински не буни на његово учествовање у преговорима исто даје прећутну сагласност.
&
НЕДОСТАЈЕ САМО „ОТВАРАЊЕ KАРАТА“ И ЗВАНИЧНО ПРИЗНАЊЕ О ЧЕМУ СЕ РАДИ.
ТО БИ МОГАО ДА БУДЕ ШОK ЗА НЕОБАВЕШТЕН ДЕО СРПСКОГ НАРОДА, ОДНОСНО ЗА ВЕЋИНУ.
ВУЧИЋ СЕ ТОГА ЧУВА, АЛИ ЗАПАД ЈЕ НЕСТРПЉИВ И СВЕ ВИШЕ ГА ПРИТИСКА ДА ПРИЗНА ДА ЈЕ ПРИЗНАО КОСОВО.
МЕЂУТИМ, ЧИТАВА СТВАР ОКО ПРИЗНАВАЊА КОСОВА СЕ НЕЋЕ ЗАВРШИТИ НИ КАКО ЗАПАД САДА ХОЋЕ, НИ ПОВРАТКОМ КОСОВА У ИНСТИТУЦИЈЕ СРБИЈЕ. ЈЕДИНО РЕАЛНО РЕШЕЊЕ ЈЕ, АКО СЕ ВЕЋИНА НАРОДА САГЛАСИ, НЕЗАВИСНО КОСОВО, ДРЖАВА У ДРЖАВИ СРБИЈИ, СА ОПТИМАЛНО РЕШЕНИМ СРПСКИМ ПИТАЊЕМ, А АКО НЕ ТАКО, ОНДА ПРОГЛАШЕЊЕ ОКУПАЦИЈЕ КОСОВА.
&
НАША ПРЕГОВАРАЧКА ПЛАТФОРМА
Свака аутономност, од минималне до максималне, представља релативну независност од центра.
Држава у држави, наша понуда у будућој преговарачкој платформи са Америком, земљом коју косовски Албанци једино слушају, понуда Косову преко Америке, је МАКСИМАЛНА аутономност, која није у супротности са нашим Уставом.
Једине обавезе које би Косово имало у односу на Србију биле би да се не отцепљује, односно да не напушта територију Србије и да реши српско питање на темељима вредности које поставља ОУН.
СВЕ ОСТАЛО ЈЕ ДОБРОВОЉНО.
Бриселски преговори који се годинама воде и на којима извршне власти Србије учествују су НЕУСТАВНИ и представљају вид признања отцепљене државе (Косова), коју званично не признајемо.
Није чудо што се на Србију врши притисак да своје конклудентно (незванично) признање изврши и званично, јер су досадашње извршне власти, укључујући и Вучића, остављале утисак да је то могуће.
&
Овом преговарачком платформом не губимо ништа, само заувек „ослобађамо“ Запад илузије да ћемо се одрећи Косова, да ћемо пустити да се отцепи, на шта наводи Вучић, као што је и Тадић и Дачић, својим прегворима са Косовом.
Драган Атанацковић Теодор