(Не)кажњиве приче о геноциду који је према Хагу извршен у Сребреници, док се по нама и стручњацима за геноцид одиграо ратни злочин
Став Републике Србије о догађајима у Сребреници је да се догодио ратни злочин, а не геноцид, што је у складу са мишљењима светски познатих стручњака за геноцид.
Тај државни став не деле сви политичари Србије, неки, углавном из опозиционих редова, тврде да се ипак догодио геноцид и позивају се на Хашку пресуду, међутим ни та пресуда им не даје заправо да тврде да је геноцид починио српски народ или српска држава, као што је за време Другог рата геноцид починила тадашња хрватска држава, о чему постоје писани трагови.
Поводом тог геноцида, који је остао неосуђен, а не значи да ће и бити неосуђен, спорно би било тврдити да је за њега одговоран хрватски народ, али за тадашњу хрватску државу се то може тврдит без дилеме. Постоји обиље доказа.
У Србији се, дакле, може тврдити да је почињен геноцид, што је супротно државном ставу Србије, али је кажњиво, односно биће кажњиво тврдити да је за тај геноцид одговорна српска држава и српски народ, јер то се не тврди ни у Хашкој пресуди ни у Разолуцији која је недавно изнесена у ОУН.
За такве тврдње биће предвиђене санкције.
&
ЗАКОН О ТУМАЧЕЊУ ДОГАЂАЈА 1995. ГОДИНЕ У СРЕБРЕНИЦИ
Донети Закон о тумачењу догађаја 1995. године у Сребреници, који ми уз аргументе стручњака за геноцид називамо великим ратним злочином, а Хашки суд и Резолуција о Сребреници геноцидом по коме се помињање Срба и српске државе, односно ентитета као геноцидних, супротно ономе што се твди у Хашкој пресуди и Резолуцији о геноциду, кажњава затвором од најмање пет година, а странцима који то јавно учине забрањује улазак у Србију, такође се кажњава са најмање пет година затвора, као и забраном уласка у Србију и јавно изречена тврдња да у Сребреници није извршен ни ратни злочин ни геноцид.