Два кључна разлога за прихватање система демократске меритократије
У Србији већ више од три деценије влада систем парламенарне демократије са много елемената охлократије (владавине најгорих).
А у економском погледу влада систем либералне економије, који се претежно ослања на такозване стране инвестиције, које већини народа доносе једва минималац, укратко сиромаштво.
Систем парламентарне демократије, који је још и нефункционалан, се мора унапредити, а са њим се мора кориговати и економија, па од ослањања на претежно стране прећи на успостављање рационалне и одрживе домаће економије и претежно ослањање на њу.
&
То су два кључна разлога за успостављање система демократске меритократије у којем власт припада народу, Општој скупштини,у смислу одређивања циља, а то је пристојан живот, и врхунским стручњацима, Скупштини експерата.
Ова обострано корисна сарадња већине народа и врхунских стручњака представља напреднију алтернативу парламентарној демократији, која се претворила у охлократију и владавину партија.
Уосталом, има ли патриотскијег циља од тога да се у својој отаџбини доведу на власт доказано најбољи, који ће сваковрсно обогатити отаџбину и народ у њој?