Државни савет-Скупштина експерата као одбрана демократије и брана охлократији (владавини олоши)
Кад су код нас мудраци седели у прочељу?
Какве год се промене догодиле, а да се не успостави корективно тело (Државни савет-Скупштина експерата), које ће као представник Опште скупштине имати врховну извршну и добрим делом законодавну власт, а до тога ће доћи референдумом као најдемократскијим начином одлучивања – све те промене су, без тога, ништавне и никуд-не-водеће.
Земља са овако ниским нивоом просечног образовања, са „демократским институцијама“, које не функционишу може, без описане промене, имати само охлократски поредак, чији је највиши стадијум достигнут у доба актуелне власти.
То је поредак „владавине гомиле или олоши“, поредак девастације образовања, културе, а онда и економије и животног стандарда.
У таквој земљи, у којој влада „демократија без демократије“, корективно тело је једини гарант да ће постојати демократија и да она неће бити угрожена никаквом партијом или политичарем.
Једино такво тело, настало помоћу референдума, је гарант да ће и партије и политички менаџери бити у поседу одговарајућег знања, јер без тога не могу ни учествовати у изборима за извршну власт и да ће служити општем циљу који ће се утврдити референдумом.
Јер то корективно тело чини и чиниће тим врхунских стручњака, који се не бирају по вољи народа, него су то што јесу захваљујући својој компетенцији и раду.
Воља народа одлучује да ли хоће такав поредак или не.
А то је питање за референдум , а не за изборе.
Mitic Slobodan Imam par pitanja u vezi sa ovom pricom, pa ako biste bili ljubazni da mi odgovorite:
1. Sta je zapravo politicki menadzer?
2. Sta znaci tacno da ce „partije i politicki menadzeri biti u posedu odgovoarajuceg znanja“?
3. Nije mi sad jedan deo najjasniji, cak je i kontradiktoran: narod, koji ste sa pravom uocili poseduje nizak stepen obrazovanja, referendumom bira navedeni poredak, ali ne i taj tim strucnjaka, medjutim, pre toga pise da korektivno telo, koje cini taj tim strucnjaka, bira narod referendumom. Ako biste bili ljubazni da to malo pojasnite.
4. Ako postavite takvo telo, sa strucnjacima bez premca (pretpostavimo da se to ne dovodi u pitanje) i date mu vrhovnu izvrsnu i dobrim delom zakonodavnu vlast, nece li im to dati isuvise moci i samim tim utrti put za novi talas korupcije (sve i da pretpostavimo da biste uspeli sa ovim sadasnjim da izadjete na kraj)?
1. 2. За разлику од политичара, што условно, може бити свако пунолетан, политички менаџер је лице у поседу знања које је неопходно за бављење политичким управљањем. А то је уједно и одговор на друго питање.
3. Референдумом народ бира принцип, а не људе. Они су већ „изабрани“ својим стручним интегритетом.
4. Ви изгледа претпостављате да је корупција иманентна сваком систему, па и оном који је под контролом врхунских стручњака? Прилично их ниско држите. Није ствар у њиховом „високом моралу“, него у високој позицији, коју не би каљали због неког новца, којег ће иначе имати сасвим довољно.