Демократска диктатура
Демократска диктатутра је владавина која не настаје вољом већине нго вољом изашлих на изборе, којих може, као што је то било у Албанији, бити и 20 одсто.
У Србији с евећ годинама образује скупштиина и влада на основу педесетак посто изашлих на изборе, а владају они који имају једва четвртину подршке.
То стање омогућава демократска процедура која допушта да петина, односно половина одлучује као већина.
&
Оправдање каже да грађани имају право да изађу на изборе, а када их не изађе већина, сматра се то њиховом кривицом, односно вољом.
Не постоји варијанта у којој би грађани могли гласати и за НИЈЕДНУ ОД ПОНУЂЕНИХ ОПЦИЈА. Тада би се видело колики је стварно број апстинената, који заправо апстинирају од постоојећих понуда, који не излазе на изборе не зато што су лењи или задовољни стањем него зато што им ниједна од понуда не одговара.
Увођењем категорије НИКО ОД ПОНУЂЕНИХ МИ НЕ ОДГОВАРА – добили бисмо демократскију слику на изборима. Ако би таквих било половина, то би представљако очит знак д аје нешто потребно мењати у понуди.
&
Када би се, дакле, на изборном листићу појавила и варијанта НИКО ОД ПОНУЂЕНИХ МИ НЕ ОДГОВАРА, , тада би се могла увести и казна за неизлазак на изборе. Оправдање за неизлазак би могло бити здрваствено стање, старост (изнад 75 година) или боравак на путу, односно у иностранству. У сваком случају коначно бисмо добили праву слику стања.
Можда не би било лоше покренути иницијативу ПРАВО ОНИХ КОЈИ НЕ ГЛАСАЈУ и затражити да се опција НИКО ОД ПОНУЂЕНИХ МИ НЕ ОДГОВАРА унесе у изборну листу, као равноправна другим опцијама.