Асоцијација „Реструктура“ – сигуран излаз из недаћа
Асоцијација „Реструктура“ (пуно име: „Асоцијација за обнову и развој – Реструктура“) је настала почетком 2015. године спајањем неколико организација, које су се удружиле ради постизања главног циља – обнове и развоја запуштене домаће привреде.
Реална ситуација је таква да је домаћа привреда готово уништена, а да озбиљних страних инвестиција нема, нити ће их бити, без обзира на Закон о раду, који је погодан страним улагачима или релативну подршку ММФ, која, сама по себи, не доводи стране улагаче.
Свесни да до опоравка привреде не може доћи само променом економског управљања, које политичари, у шта смо се уверили, и не прихватају, чланови и симпатизери Асоцијације „Реструктура“, су се определили и за неопходну корекцију политичког система.
У ту сврху је осмишљен и политички систем, демократска меритократија, чија је суштина да се, на основу сагласности већине, створи изузетно функционалан систем у којем на власт могу да долазе искључиво они који поседују знање и способност, а да на власти бивају, не као досад, док им траје изборни мандат, него у зависности од количине постигнутих добрих резултата и то, пре свега, оних који се тичу обезбеђивања услова за сигуран опстанак и пристојан живот држављана Србије.
У Србији је класични парламентарно-партијски систем доживео неуспех.
Све су партије показале да не могу да решавају кључне проблеме везане за привреду.
Асоцијација „Реструктура“ је организација, која има све што је неопходно да би актуелни неуспешни систем био замењен функционалним системом демократске меритократије.
На челу тог функционалног система ће бити Државни савет, састављен од људи са стручним интегритетом.
Систем демократске меритократије ће настати на најдемократскији начин – референдумом, а у ту сврху ће, полазећи од Члана 108. и Члана 203. Устава Rепублике Србије, бити покренута и Иницијатива за организовање референдума у сврху корекције политичког система и обнове и развоја запуштене домаће привреде.
Пошто је наш главни циљ обнова и развој запуштене домаће економије, промене, односно реформе које ћемо донети надићи ће све досадашње, које су се исцрпљивале преко штедње, продаје и распродаје дела друштвених фирми и давање отпремнине запосленима .
Ми хоћемо и можемо да их упослимо.
На многа друштвена питања имамо суштински другачије одговоре од свих досадашњих организација.
Наш различит однос се може видети и на питању придруживања ЕУ.
Придруживање априори не одбијамо, а поготово зато што се са њиме слажу и Русија и САД и Кина, али га, из разумљивих разлога, померамо из центра инетресовања, јер у центар стављамо успостављање система демократске меритократије и обнову и развој запуштене домаће привреде.
Ово ново централно опредељење, које ће донети сигуран опстанак и пристојан живот држављанима Србије, не представља сметњу ни придруживању, ни, евентуалном, непридруживању ЕУ.
Разлика је и у томе што ће , као и у случају решавања односа са ентитетом „Република Косово“, насталим на Косову и Метохији, и преговоре о питању нашег придруживaња ЕУ, водити стручна лица из Државног савета, који ће бити врховни орган извршне власти.
Ако се у скорије време ситуација не промени, и ова и следећа и све наредне године ће бити неиздрживо тешке, јер нам је домаћа привреда запуштена и готово уништена, а озбиљних страних инвестиција нема, нити ће их, реално гледано, бити. To нам, уосталом, индиректно саопштавају и амбасадор САД, амбасадор Немачке, па и Русије.
Владајући политичари ће, наравно, наставити да, док могу, дају неиспуњива обећања.
Они други ће их због тога критиковати, мада ни сами немају решење.
Ми имамо решење и спровешћемо га, уз сагласност већине, на миран начин, путем референдума.
Обновићемо и развити запуштену домаћу привреду и у њој упослити велики број оних који су без посла или ће бити ускоро, кад добију отказе и отпремнину, коју ће брзо потрошити.
У скорије време, Асоцијација „Реструктура“ ће објавити публикацију под именом “СИГУРАН ИЗЛАЗ ИЗ НЕДАЋА – ПИТАЊА И ОДГОВОРИ“. Публикација ће садржати преко 70 важних питања и исто толико јасних одговора на њих.