Шта ћемо предузети кад и ако дођемо у прилику?
Ово је део онога што ћемо предузети, ако дођемо у прилику да владамо Србијом:
1) Изгласати у Народној скупштини Референдум о унапређењу политичког система, успоставићемо после успешних резулатата Референдума систем демократске меритократије (владавину високих стручњака уз сагласност већине) као ефикасну алтернативу парламентарној демократији, која често, а поготово код нас, склизне у партократију, владавину нестручних партија и њихових вођа.
Кина је увела меритократију у економију и делимично у политику и од сиромашне и немоћне земље постала моћна сила.
2) Оформићемо стручно тело које ће се бавити развојем домаће привреде, пре свега развијене конвенционалне и органске пољопривреде, пратеће прерађивачке индустрије, мултилатералног (вишеструког) туризма и информацијске технологије (ИТ сектора).
3) Покренути иницијативу у ОУН, на основу досадашње историје и страдања Срба у њој, за стицање статуса изузећа од било каквог учешћа у светским сукобима, осим оног у који би била увучена несвојом вољом, и од увођења санкција било коме.
4) Извршити коначну легализацију преговора око самопроглашеног Косова, преместити преговарање из Брисела у САД, ЕУ оставити улогу сталног посматарча и обезбедити консултантску улогу Руске Федерације и Народне Републике Кине.
Једино легално и важеће што нам преостаје јесте да се обратимо светској заједници (ОУН) поводом нелегалних преговора и да затражимо да поводом Косова водимо легалне преговоре са САД као заступником Косова, пошто је шанса за преговарање унутар ОУН пропуштена, јер је Косово делимично признато и као независна држава.
То не значи да ћемо одмах обуставити Бриселске преговоре, које су водиле две власти у Србији, које су побеђивале на изборима, да Србија не буде оптужена како неће дијалог, али циљ ће нам бити да те нелегалне преговоре заменимо легалним и то ћемо давати до знања и Европској Унији и ОУН и, уопште, светској јавности.
5) Наставићемо са страним инвестицијама, али само оним које не угрожвају животну средину и пољопривреду Србије, осталима ћемо наложити да своје делатности усагласе са потребама очувања животне средине и пољопривреде или да напусте нашу земљу.
6) Извршићемо неопходне реформе у систему безбедности, али о томе засад нећемо да причамо из разумљивих разлога.
Драган Атанацковић Теодор
Посетите антропопсихолошку радионицу AKCIJENT
www.akcijent.com
Демократска меритократија је владавина врхунских стручњака уз сагласност већине народа, поредак трећег миленијума.
Демократска меритократија је решење за многе политичке и економске невоље Србије.
Књига има 139 страна, цена 300 рсд + поштарина