Ко смо ми?
КО СМО МИ?
Ми смо организација, званично регистрована 2016. године под именом „Асоцијација за обнову и развој – Реструктура / Association for reconstruction and development – Restructure“, која окупља поседнике друштвено корисних знања (стручњаке) и оне који нису стручњаци, али су симпатизери идеје да власт припадне народу и поседницима друштвено корисних знања (стручњацима).
Суштина нашег политичког опредељења и система демократске меритократије је да сви пунолетни са правом гласа могу да бирају, а да у органе власти могу бити бирани само поседници знања и способности, којима трајање мандата зависи од постигнутих добрих резултата, а не од тога на који су период бирани. Ако вам је до бољитка, (а јесте), ово решење је једини реалан начин да се то и оствари. Све друго је празна прича, која се прича већ четврт века, а стање се не мења на боље, ма која партија била на власти. У систему демократске меритокартије партије неће имати власт, него ће, оне које буду способне, за одговарајућу плату, извршавати задатке које пред њих ставе народ (Општа скупштина) и Скупштина експерата, као највиши органи власти.
КОНЦЕПТ БУДУЋЕ ДРЖАВНЕ ПОЛИТИКЕ У ШЕСТ ТАЧАКА
Прва тачка је кориговање постојећег система и увођење система демократске меритократије, који представља сигуран и релативно брз излаз из социјално-економских недаћа и који ће зауставити катастрофалан „одлив мозгова“. Демократска меритократија је WIN-WIN комбинација.
Друга тачка је обнова и развој домаће економије, пре свега у правцу пољопривреде, односно органске пољопривреде и мултилатералног (сваковрсног) туризма, а онда и у другим областима привреде (ИТ, прерађивачка индустрија итд.). Та обнова и одрживи развој домаће привреде, за шта имамо и природне и људске ресурсе, је гарант сигурног опстанка и пристојног живота држављана Србије. У ову тачку спада и укидање могућности да странци купују земљу.
Трећа је однос према великим силама који је релативно уравнотежен, заснован на принципу „боље, ако је могуће, са свима него само са једном“. А то је повезано и са нашом традицијом.
Четврта је што коректнији и што нормалнији однос са ентитетом Косово, који се сматра државом, једино што ми ту државу, због начина како је настала, као такву, односно неазвисну, нећемо признати званично.
Пета је да улазак у ЕУ, уз сагласност већине народа, не одбијамо, само га не постављамо за једини стратешки циљ, него за стратешки циљ стављамо
и обнову и одржив развој домаће привреде.
Шеста је уравнотежен и мирољубив однос са земљама и ентитетима у региону.
&
САМО СТРУЧНОСТ СРБИЈУ СПАСАВА! ТО СВИ ЗНАЈУ, И СТРУЧНИ И НЕСТРУЧНИ.