Харач на непродату робу
Кучук Алија и компанија, тзв. дахије, су у својој злочиначко-изјеличкој машти баш смишљале разноразне намете и хараче, али ни њима није пао на памет један овакав харач, какав припрема од стране Запада хваљени „реформатор“ Вучук Алија са својим напредним дахијама (додуше, Запад га и не хвали због реформи, него због једне друге ствари, због које га није згодно јавно хвалити).
Елем, актуелна (каба)дахијска власт спрема, како јавља „Блиц“, још један „фискални хит“: плаћање ПДВ-а на непродату робу.
Нелогично?
Па и није. Државној апаратури треба новца. Ваља подмирити хиљаде службеника, који су по партијској линији на државним јаслама.
Према томе, логично је.
Зна Вучук Алија да трговци не смеју да дижу цену робе, ионако им је промет трипут мањи.
Трговци ће, наравно, негодовати, али ће гледати и да се и снађу.
У сваком случају, наручиваће мање робе.
А произвођачи ће гомилати залихе.
Све у свему, нови удар на већ пре-посрнулу домаћу привреду.
А све да би се задовољили апетити Вучук Алије и његових (каба)дахија.
Аферим!
П.С.
Познато је да хипермаркети, које ће највише да погоди овај „харач на непродату робу“ умеју да добављачима не плате и по годину и више дана. Сада ће држави морати да плате ПДВ, без обзира да ли су робу продали или не. Неће моћи да је врате или на други начин компензују добављачима.
И опет су добављачи (произвођачи) гурнути у други, трећи план.
Држави није битно да ли ће трговци платити њима, него да плате њој „ПДВ на непродату робу“.
То показује да (ни) ова држава не води рачуна о добављачима (произвођачима), него само о себи и својим интересима, о којима је већ било речи.
Јесте ли сигурни да хипермаркети уопште плаћају пдв, или икакав порез? Лако је могуће да они имају договор са странкама тј. њиховим вођама. Да приказују много мањи промет од реалног, скривену добит деле са политичарима/странкама. Рачун је ионако у страној банци, која контролише све али за рачун неког другог а не за рачун наше јадне државе. Ту државу и нас – њене јадне грађане више нико не штити од удружених пљачкашких подухвата. Статистичке доказе за ову тврдњу може видети свако простим записивањем својих реалних прихода (изражених на пример у количини намирмица потрошачке корпе)од месеца до месеца.
Све је могуће у овој раз-држави…